Kalite

Kağıt (Ana Hammadde) için Uygulanan Testler

Alternate Text

Halkasal Ezilme Dayanım

Silindirik hale getirilmiş numuneye dik olarak kuvvet uygulanması ile kağıdın ezilmeden dayanabileceği en büyük basma kuvvetidir.

Alternate Text

Dikey Ezilme Dayanımı

175 °C ısıdaki Oluklama Cihazından geçirilerek Ondüle haline getirilen fluting kağıdın dikey basınca maruz kaldığında ezilmeden dayanabileceği en büyük kuvvettir.

Alternate Text

Yüzey Ezilme Dayanımı

175 °C ısıdaki Oluklama Cihazından geçirilerek Ondüle haline getirilen kağıdın yüzeyine dik yönde uygulanan kuvvet ile olukların ezilmeden dayanabileceği en büyük kuvvettir.

Yarı mamule Uygulanan Testler

Alternate Text

Patlama Dayanımı

Oluklu mukavvanın standart atmosfer şartlarında hidrolik bir basınç uygulanarak patlayabilmesi için gerekli basınç değeridir.

Alternate Text

Kenar Ezilme Dayanımı

Standart atmosfer şartlarında oluklu mukavvanın oluklarına paralel olarak basınç uygulanması sonucunda, olukların ezilmesi için gerekli kuvvettir.

Alternate Text

Yüzey Ezilme Dayanımı

Standart atmosfer şartlarında oluklu mukavvanın,yüzeyine dik olarak basınç uygulanması sonucunda, olukların ezilmesi için gerekli basınç miktarıdır.

Mamule Uygulanan Testler

Alternate Text

Viskozite Ölçümü

Tutkalın yüzey gerilimi altında deforme olmaya karşı gösterdiği direncin ölçüsüdür.

Alternate Text

Kalınlık Ölçümü

Levha veya kağıt için yapılan kalınlık ölçümüdür.

Alternate Text

Kutu Ezilme Dayanımı

İçi boş kutunun, dikey ezilmeye karşı göstereceği direnci belirlemek için yapılır. Bu test sonucu bize üst üste istiflenen kutuların ezilme direnci hakkında bilgi verir.